KASKAD baca düzeneği içerisinde yan yana yerleştirilen yoğuşmalı ısıtma sistemleri, baca gazlarının sıcaklıkları doğal çekiş yapamayacak düzeyde düşük olduğundan, baca gazları dahili bir baca fanıyla dışarı atarlar; bu durumda ısıtma cihazlarının modellerine göre +90, +140 veya +200 Pa gibi çıkış basınçı üretirler.

 

Yan yana tertiplenen KASKAD baca düzeneğinde yoğuşmalı cihazlar birbirinin çekişini etkilememeleri ve direnç oluşturmamaları için, her yoğuşma cihazının baca çıkışına Geri Akım Güvenlik Klapesi monte edilir. Geri akım güvenlik klapesi baca gazı akışına tek yönlü akışa izin verir, geri tepme olduğunda cihazın çıkışını kapatır.

 

GAG Klapeleri motor aktüatörlü paslanmaz çelikten sızdırmaz contalı imal edildiği gibi, poli propilenden imal edlen küçük ve büyük kapakçıklardan meydana gelen, baca gazı debisinin miktarına göre sırasıyla küçük ve büyük kapakçıklar açılarak baca gazının tek yönlü geçişine izin vermektedir. Diğer bir modeli gene poli propilenden imal edilen, baca gazı çıkışını hafif bir top aracılığı ile kapatan, yoğuşmalı cihaz çalıştığında, fanın basınç gücüyle topu havaya kaldırarak baca gazı akışına tek yönlü izin vermektedir. Yoğuşmalı tip KASKAD baca sistemlerinde, nagatif basınçlı cihazlar için üretilmiş bimetal termik klapeler kesinlikle kullanıl ma malıdır. Bimetal termik klapeler bacalı kombi ve şofbenler için enerji tasarrufu sağlaması için geliştirilmiş, iki adet sızdırır kapakçıktan oluşan termik aparatlardır.

Matsis Hakkında

Kalite Belgelerimiz

Kariyer Planları

Referans Projeler

Teklif Talep Formu

Kariyer Planlarınızı Bizimle Yapın

Matsis Baca ve Enerji Sistemleri olarak yılların verdiği birikimi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Kariyer planlarınızı bizimle yapmak için lütfen bizimle irtibata geçin.